ул. Юлиуша Словацкого, 1А, офис 3 (бывшая ул. Серова), г. Днепр, Украина    Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
      (050) 342–42–18      (068) 371–13–27

Полезная информация

Директор ІРН Олександр Рубанов розповів, що пожвавить ситуацію на ринку комерційної нерухомості

Зростання та розвиток ринку комерційної нерухомості в Україні не можливе без збільшення платоспроможності населення.

Це у своєму коментарі для сайту Інституту розвитку нерухомості (ІРН), зазначив директор ІРН Олександр Рубанов.

Відповідаючи на питання: «Що потрібно для розвитку ринку комерційної нерухомості в країні?» він сказав: «Збільшення платоспроможності населення. Зростання реальних доходів, а не номінальне підвищення, що лише маскує загальне падіння доходів. Не буде росту доходів простих людей, – ринок не буде рости і розвиватися».

За словами фахівця, без збільшення платоспроможності на ринку можливий лише перерозподіл часток між тими, хто на ньому залишається.

«Адже коли у людей з’являється більше грошей, вони йдуть їх витрачати в ті самі магазини. Зростання прибутку магазинів призводить до підвищення рівня орендних ставок торгової та іншої комерційної нерухомості. Це, відповідно, стимулює інвестиції в їх будівництво. Без цього можна говорити тільки про перерозподіл часток ринку між тими або іншими учасниками», – додав Олександр Рубанов.

Нагадаємо, що директор ІРН прогнозує збільшення кількості проблемних новобудов у Києві та області.

Також Олександр Рубанов зазначав, що значні суперечності, які є у законі «Про освіту», не дають освітнім закладам залучати інвестиції.

Крім того, директор ІРН схильний вважати піар-ходом влади так звану «Будівельну амністію», звертаючи увагу на те, що вона суттєво не вплине на ринок нерухомості.

Джерело: https://irn.com.ua/news/dyrektor-irn-oleksandr-rubanov-rozpoviv-shho-pozhvavyt-sytuatsiyu-na-rynku-komertsijnoyi-neruhomosti/

ОГЛЯД РИНКУ КВАРТИР М. КИЄВА – ПІДСУМКИ І КВАРТАЛУ 2018 Р.

У першому кварталі 2018 року середня ціна продажу квартир в Києві зросла на +0.2%. У зв’язку із зміцненням національної валюти ціни в гривнях знизилися на -6.5%, але це більшою мірою є технічним коливанням, що добре видно на графіку нижче.

Дещо подорожчали центр Києва (+0.7%) та серединна зона (+1.0%), наближена до центру та периферійна зони трохи подешевшали (на -0.7% та -0.8% відповідно).

Так само незначно та різноспрямовано змінилися доларові ціни в квартирах різної кімнатності та в різних типах будинків. Досить стрімко (на +3%) подорожчали квартири в сучасних будинках. Також деякі інші сегменти  ринку квартир демонструють невеличке зростання (див. таблиці нижче), хоча і в межах статистичної похибки. Самі ці локальної збільшення і обумовлюють абсолютно рівну лінію середнього індикатора вартості житла на графіках в І кварталі 2018 р.  Можна говорити, що в І кварталі ціни не знижувалися, але й не зростали.

Це досить нетипова ситуація, яка давно не спостерігалася на ринку (останні 4 роки ціни весь час знижувалися). Але певні технічні моменти аналізу демонструють, що ризики подальшого зниження цін (із невеличкими темпами) залишаються актуальними, особливо в сегментні квартир с 3-ма та більше кімнатами, а також в соціальному сегменті житлових квартир.

Нижче представлені структурні індикатори і індекси зміни цін в таблицях.

Візуалізація таблиць викладена на графіках:

Поточні середні рівні цін для різних типів будинків і різних територіальних зон наведені на діаграмах:

(С) Огляд опублікований консалтинговою компанією «Інститут Розвитку Нерухомості» https://irn.com.ua/

ОГЛЯД РИНКУ НЕЖИЛИХ ПРИМІЩЕНЬ КИЄВА – ПІДСУМКИ 2017 РОКУ

За підсумками 2017-го року середня ціна продажу нежилих приміщень знизилася за рік на -4.0% (з $903.1/кв.м до $867.2/кв.м загальної площі приміщення). В гривнях середній рівень цін практично не змінився
(-1.3% за рік).

Найбільше зниження цін продажу зафіксовано в торговому сегменті − -14.5% за рік, офіси подешевшали менш помітно − -3.6% за рік. Хоча середній індикатор цін продажу для офісів змінився дуже незначно, при цьому суттєво зросла диференціація цін між центром міста та периферійними районами. Так ціни на офіси в центральній зоні зросли на +13.2%, а в периферійних районах зменшилася на -10.3%.

Зовсім інші тенденції спостерігаються на ринку оренди. За рік в цілому орендні ставки зросли в середньому на +27.5% в доларах та на  +31.1% в гривнях. При цьому ставки на офісні приміщення зросли більше (+27.3% в доларах, +30.9% в гривнях), ніж на торгові приміщення (+11.2% в доларах, +14.4% в гривнях).

З урахування таких тенденцій, можна говорити про те, що 2017 став роком певного відновлення попиту в офісному сегменті.

В результаті вищевикладених тенденцій ставки капіталізації в 2017 року суттєво зросли і досягли рівнів, які спостерігалися до 2014 року. Можна констатувати, що купівля нежитлового приміщення стає досить привабливим об’єктом для приватних інвестицій (в аналітичному сенсі):

Розгорнута інфографіка цінових індикаторів  в сегменті купівлі-продажу:

* станом на 01.01.2018

Розгорнута інфографіка цінових індикаторів  в сегменті оренди:

* станом на 01.01.2018

 

(С) Огляд опублікований консалтинговою компанією «Інститут Розвитку Нерухомості» https://irn.com.ua/

ОГЛЯД РИНКУ НЕЖИЛИХ ПРИМІЩЕНЬ М. КИЄВА – ПІДСУМКИ І КВАРТАЛУ 2018 РОКУ

 

У першому кварталі 2018 року середні ціни продажу нежилих приміщень в Києві (в доларах) знизилися в середньому на -0.7%. При цьому офісні приміщення подешевшали на -1.2% (більшою мірою за рахунок периферійних районів), торгові приміщення подорожчали на +1.9% (більшою мірою за рахунок центральних районів Києва). Отже зниження доларових цін продажу приміщень продовжується, але з дуже низькими темпами.

Орендні ставки продовжили зростання, яке спостерігалося у 2017 році. Оренда офісів в доларах подорожчала на  +4.0%, торгових приміщень на +3.1% (в основному за рахунок серединних і периферійних районів). Зміна середнього індикатора орендної ставки для нежилих приміщень склала +3.5%. Збільшення доларових ставок оренди виглядає цілком природно на фоні зміцнення національної валюти у І кварталі 2018 року після передноворічного «стрибка» курсу долара. Необхідно враховувати, що індикатор гривневих цін у
І кварталі знизився на -3.4%.

Ставка капіталізації для приміщень також дещо зросла, і складає сьогодні 10.3% річних.

Поточні середні рівні орендних ставок для різних типів приміщень наведені далі у вигляді інфографіки.

            Розгорнута інфографіка цінових індикаторів  в сегменті купівлі-продажу:

Розгорнута інфографіка цінових індикаторів  в сегменті оренди:

 

(С) Огляд опублікований консалтинговою компанією «Інститут Розвитку Нерухомості» https://irn.com.ua/

 Джерело: https://irn.com.ua/analytics/oglyad-rynku-nezhylyh-prymishhen-m-kyyeva-pidsumky-i-kvartalu-2018-roku/

Previous Next
  • 1
  • 2
Директор ІРН Олександр Рубанов розповів, що пожвавить ситуацію на ринку комерційної нерухомості
Зростання та розвиток ринку комерційної нерухомості в Україні не можливе без збільшення...
Read more
ОГЛЯД РИНКУ НЕЖИЛИХ ПРИМІЩЕНЬ КИЄВА – ПІДСУМКИ 2017 РОКУ
За підсумками 2017-го року середня ціна продажу нежилих приміщень знизилася за рік на -4.0% (з...
Read more
ОГЛЯД РИНКУ КВАРТИР М. КИЄВА – ПІДСУМКИ І КВАРТАЛУ 2018 Р.
У першому кварталі 2018 року середня ціна продажу квартир в Києві зросла на +0.2%. У зв’язку із...
Read more
ОГЛЯД РИНКУ НЕЖИЛИХ ПРИМІЩЕНЬ М. КИЄВА – ПІДСУМКИ І КВАРТАЛУ 2018 РОКУ
  У першому кварталі 2018 року середні ціни продажу нежилих приміщень в Києві (в доларах)...
Read more